یکی از پروژه های کفسابی صدفساب ، با کد 4513

وقتی سطح سنگ ها صیقل داده شود به طوری که نور چراغ ها و پنجره به خوبی بازتاب شود. اصطلاحا به آن کفسابی آینه ای می گوییم. تنها کفسابی ای که با کیفیت بالایی انجام شده باشد این ویژگی را دارد. به عبارت دیگر یکی از نشانه های کفسابی مرغوب همین آینه ای شدن سطح است. اگر سطح به صورت کامل یک دست نشده باشد این نتیجه حاصل نمی شود. سطح زمانی آینه ای می شود که چند نکته مهم در کفسابی رعایت شده باشد. این نکات عبارتند از:

1- تعداد دفعات انجام کفسابی به درستی مشخص شود. 2- شماره های لقمه سنگ های دستگاه کفسابی مناسب جنس سنگ انتخاب شود. 3- از مواد سازگار با حنس سنگ ها استفاده شود.

در ادامه در مورد هر یک از این موارد توضیح مختصری ارائه می دهیم:

این سه مورد چه تاثیری بر کفسابی آینه ای دارند؟

دستگاه های سنگ سابی لقمه سنگ های با شماره های متفاوتی دارند. این لقمه سنگ ها مانند سمباده هستند و شماره های مختلف آن ها نشان دهنده ی میزان زبری یا نرمی آن هاست. برای این که کفسابی آینه ای شود. کفساب باید با چندین لقمه سنگ با درجه متفاوت سطح را کفسابی کند. و عمل کفسابی چندین بار روی سنگ انجام شود . متاسفانه برخی شرکت ها برای کاهش قیمت و افزایش سرعت تعداد دفعات این کار را کاهش می دهند. در نتیجه سطح به حد مطلوب آینه ای نمی شود.

مورد بعدی انتخاب شماره لقمه سنگ هاست. باید توجه شود که میزان سختی سنگ ها با هم متفاوت است و اگر سنگی با چند شماره مشخص آینه ای شود، نمی توان تضمین کرد که جنس دیگر هم با این شماره لقمه سنگ ها آینه ای شود.

مورد سوم انتخاب مواد است: همانطور که اشاره شد مواد استفاده شده برای شست شو ، پرکردن درز ها و … باید هم مرغوب باشند و هم مناسب جنس سنگ و حتی رنگ سنگ انتخاب شوند تا کفسابی آینه ای شود. تعیین مورد دوم و سوم یعنی انتخاب مواد مناسب سنگ و شماره دستگاه تنها به دست کفساب ماهر به درستی انجام می شود.

  هدف صدفساب

اگر هر یک از این عوامل سه گانه رعایت نشود کفسابی تا این حد آینه ای نمیشود. همانطور که در تصویر پروژه ما مشاهده می کنید سطح به بهنرین شکل ساب خورده و آینه ای شده است. مرکز صدفساب – مغانلو همواره سعی کرده است تا بنا به نیاز مشتری و کارفرما زمان و هزینه را مشخص کند. چرا که هدف اصلی ما جلب رضایت مشتری است. رضایت مشتری عامل ماندگاری و رونق کار ماست. و این در مقابل برخی شرکت های نامعتبر است که هدف خود را جذب مشتری با قیمت پایین است. که نهایتا کیفیت کار پایین ارائه می دهند.

تازه ترین پروژه ها