کفسابی ساختمان یک تجربه متفاوت 

 به روز رسانی شهریور 1400

اگر هنوز مطمئن نیستید که ساختمان و یا منزل یا شرکتتان نیاز به کفسابی دارد یا خیر تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید. 3 زمان خاص که کفسابی ساختمان ضروری می شود در ادامه بخش آورده ایم تا به راحتی بتوانید تشخیص دهید. و تصمیم گیر کنید.

مطلب مرتبط: نکاتی که باید قبل از کفسابی ذرباره قیمت کفسابی بدانید.

کفسابی ساختمان چیست و چرا باید کفسابی کنیم ؟

به طور کلی کفسابی همان صیقل دادن سنگ است. این کار را با دستگاه های مخصوص انجام می دهند. در کفسابی ساختمان چند میلیمتر از سنگ را لایه برداری می کنند. ساب سنگ تا جایی ادامه پیدا میکند که تمام پستی ها و بلندی های سنگ صاف شود.  که بتوان انعکاس نور را در آن دید.

چرا کف ساختمان خود را ساب بزنیم ؟

 کفسابی سختمان یکی از روش های برق انداختن کف ساختمان است. بسیاری از افراد به اشتباه از مواد پاک کننده شیمیایی برای شستشو استفاده می کنند. این مواد ممکن است در ابتد اسنگ را براق کنند اما به مرور به سطح سنگ آسیب می زند. که باعث میشود آلودگی و گردو خاک در منافذ نفوذ کند. و سنگ مات و کدر بماند. با انجام کف سابی سنگ ، ظاهر آن مانند روز اول خواهد شد. زیرا سطح آسیب دیده سابیده و جدا می شود و سنگ های نوی زیر آن ها نمایان می شود.

سوالاتتان را با یک تماس پاسخگوییم. اکنون تماس بگیرید

مشاوره رایگان | تخمین قیمت | ثبت سفارش

 +98 919 041 1934

در صورت استفاده از گوشی موبایل می توانید روی شماره تماس کلیک کنید

تاثیر فوق العاده کفسابی ساختمان

در کلیپ زیر یکی از نمونه کار های مرکز صدفساب نمایش داده شده است. این کلیپ به گونه ای تهیه شده تا تفاوت کفسابی قبل و بعد از انجام فرایند را به خوبی نشان دهد. مدت زمان فیلم: 24 ثانیه و با حجم کم 12MB. مشاهده فیلم در آپارات

کفسابی و ترمیم شکستگی پله در کفسابی:

پله ها بیشتر از سطوح دیگر در معرض آسیب و شکستگی هستند. و شکستگی یا ترک برداشتن و یا لب پر شدن سنگ پله ها بسیار رایج است. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید نگران ناشید چون کفسابی این مشکل را حل می کند. شرکت های معتبر کفسابی در مرحله درزگیری و ترمیم سنگ، با مواد مختلف و همرنگ سنگ،این شکستگی ها و ترک ها را ترمیم می کنند. هر نوع لکه فیزیکی و شیمیایی روی سنگ ها با کفسابی پاک می شود زیرا کفسابی  لایه رویی و آسیب دیده سنگ را می تراشد و لایه نو زیری نمایان شده و سنگ نو می شود.

3 زمان خاص که کفسابی ساختمان ضروری می شود!

همانطور که گفته شد کفسابی در سه حالت خاص ضروری است و باید انجام شود:

  1. زمان پایان عملیات ساخت ساختمان
  2. زمانی که سطح به مرور کدر شده و آسیب دیده
  3. زمان بازسازی و نیاز به کفسابی ساختمان

در ادامه هر یک از این موارد را به طور اختصاصی شرح می دهیم. و دلیل این ضرورت را خواهید دانست.

کف سابی ساختمان در تهران

1- زمان پایان عملیات ساخت ساختمان

زمانی که ساخت ساختمان به تازگی پایان یافته است، بهترین زمان برای کفسابی ساختمان است. این امر دو دلیل دارد:

  • ریختن لکه های مصالح روی سنگ کف ساختمان
  • وجود پستی ها و بلندی های سنگ ها

لکه های مصالح روی سطح خانه محبوبتان:

در حین ساخت ساختمان، بسیاری از فرایند ها و عملیات ساختمانی بعد از سنگ شدن کف ساختمان انجام می شود. از این رو همواره مقدار زیادی از مواد و مصالح ساختمانی روی سطوح و سنگ ها باقی می ماند. این مواد معمولا گچ و سیمان و … هستند. که با شست و شوی سطح پاک نخواهند شد. سنگ را کدر کرده و همواره به عنوان لک های همیشگی روی سنگ باقی خواهند ماند!

پس یکی از زمان های توصیه شده برای انجام کفسابی، بعد از پایان ساخت ساختمان است. در واقع کفسابی ساختمان در این شرایط ضروری است. زیرا اگر این لک ها روی سنگ باقی بمانند در آینده نه چندان دور که اسباب و وسایل را در خانه خود چیده اید و خانه به طور کامل نظافت شده است، این لکه های جاودانه خودنمایی می کنند! در آن زمان خلاص شدن از شر آن ها آسان نیست !

تاثیر کفسابی بر لکه های جا مانده از مصالح: یکی از تاثیرات کفسابی حذف تمامی این مواد و مصالح و هرگونه مواد چسبنده از روی سطح است.

با انجام کفسابی حرفه ای و چند مرحله ای روی سنگ، تمامی این پستی ها و بلندی ها از بین خواهد رفت. به طوری که اگر با چشم بسته کف زمین را لمس کنید، نمی توانید مرز بین سنگ ها را تشخیص دهید. سطح کاملا آینه ای می شود. این کار باعث می شود ارزش و قیمت ساختمان و حتی وسایل داخل خانه بیشتر از مقدار واقعی آن ها به چشم آید.

تعداد مراحل کفسابی و انتخاب شماره دستگاه به نوع سنگ و مواد و مصالح روی آن بستگی دارد. هرچه تعداد مراحل بیشتر باشد و انتخاب دستگاه کفسابی توسط استادکار دقیق تر باشد ، خروجی کار کیفیت بالاتری خواهد داشت.

کفسابی ساختمان

پستی ها و بلدی سطح :

حتی اگر خوش شانس بوده باشید و مواد و مصالحی روی سنگ های کف واحد ساختمانی شما ریخته نشده باشد ، پستی و بلندی های سنگ ها و مخصوصا درز آن ها باعث کاهش زیبایی محیط می گردند.

این مورد کمتر به چشم می آید. اما اهمیت آن کمتر نیست! نیاز به کف سابی زمانی حس می شود که کف یک ساختمان در یک سطح قرار نگرفته باشد. یعنی لبه های بالایی و پایینی سنگ ها و یا موزاییک ها در یک سطح به صورت کاملا صاف نمی باشد.

تاثیر کفسابی: با فرایند کفسابی با دستگاه های پیشرفته یک لایه بسیار نازک 1 یا 2 میلی متری از روی سنگ حذف خواهد شد. از این رو تمامی پستی بلندی های سنگ ها و فاصله بین آن ها یک دست می گردد.

2- زمانی که سطح به مرور کدر شده و آسیب دیده

مورد دوم که کفسابی ضروری است: زمانی که عمر زیادی از کاشی و سنگ کف ساختمان گذشته است. در این شرایط سنگ سیاه و کدر می شود . به گونه ای که با شست و شوی خانگی این تیرگی ها از بین نمی روند. خصوصا در محیط های پر رفت و آمد و راه رو و راه پله ها این مشکل دو چندان دیده می شود. گاهی نیز ممکن است سنگ ها به مرور ترک برداشته و شیار هایی روی آن ایجاد شود که اگر به آن ها رسیدگی نشود محل تجمع جرم و آلودگی خواهد بود. که به سادگی قابل تمیز کردن نیست. این مشکل بیشتر برای سنگ های مرمر ایجاد می شود.

تاثیر کفسابی بر سنگ های کدر شده و آسیب دیده: کفسابی بهترین راه حل برای رفع این نوع مشکلات است. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد ، با لایه برداری از سنگ ها توسط دستگاه ها و متد های پیشرفته ی سنگ سابی ، تمامی درز ها و کدری های روی سطح سابیده می شود. درز ها از بین رفته و یک لایه کاملا نو و بدون خراش و آلودگی باقی خواهد ماند. بسته به نوع مواد انتخابی برای کفسابی فاصله بین سنگ ها با رزین ایتالیایی یا سایر مواد مخصوص پر شده و یک دست می شود.

استفاده از مواد هم رنگ با سطح زیبایی چشم گیری به آن خواهد بخشید و به طور کلی سطح نوسازی می شود. نانو ساب نیز یکی از متد های بعد از کفسابی است. که سطح را تا حد زیادی ضد آب می گرداند. در نتیجه رطوبت، آب و سایر مواد به سطح نفوذ نمی کند و تمیز کردن و نظافت سطح را ساده تر می نماید.

3- زمان بازسازی و نیاز به کفسابی ساختمان

بازسازی ساختمان شرایطی است که سنگ بیشترین آسیب را دیده است! چرا که مانند یک ساختمان تازه ساخته شده ، احتمال ریختن مواد و مصالح و گچ و سیمان روی آن وجود دارد. و به دلیل کشیده شدن دستگاه های سنگین ، سنگ آسیب ببیند.

از طرفی احتمالا زمان نسبتا زیادی از عمر سنگ ها گذشته و به مرور آسیب دیده و کدری و سایر مشکلات مورد دوم را نیز دارد.

تاثیر کفسابی: از آن جایی که در این حالت ، سنگ بیشترین آسیب را دیده است. سنگ سابی بیشترین تاثیر را خواهد داشت . در واقع با انجام کف سابی شما با یک تیر چند نشان زده اید!

سنگ سابی ساختمان ها

نتیجه:

سه مورد از شرایط ضروری برای کفسابی ساختمان در این بخش ذکر شد. اگر سطح مورد نظر شما این اشکالات عمده را دارد ، می توانید با تماس با شماره های 09124153087 و 09190411934 از خدمات کفسابی در تهران و سایر مناطق ایران بهره مند شوید. اگر هنوز هم برای بهره مندی از خدمات کف سابی و سنگ سابی ساختمان تردید و شک دارید، پیشنهاد می کنیم نگاهی دقیق تر به سنگ کف واحد یا ساختمان خود بیاندازید و وجود یا عدم وجود این ایراد ها در آن را بررسی نمایید. همچنین می توانید با تماس با شماره های ذکر شده از مشاوره رایگان و منصفانه مرکز صدفساب بهره مند شوید.

این متد ، یکی از کارهای ترمیمی و همچنین نوسازی برای ساختمان است. این فرایند با دستگاه ها و روشهای ویژه همراه است. پیشنهاد می کنیم که برای این نوع از خدمات حتما به مراکز معتبر و تخصصی مراجعه بفرمایید. تا بهترین خروجی را داشته باشید. کارشناسان متخصص سنگسابی صدفساب ، خدمات کفسابی و سنگسابی ساختمان با حداقل هزینه و زمان انجام می دهند.

از جمله ویژگی های این مرکز جهت کفسابی ساختمان عبارتند از:

• سنگسابی ساختمان با ساب های ایتالیایی، آلمانی و ژاپنی
• کارشناسان متخصص و استادکاران مجرب
• نظافت کامل کف ساختمان بعد از سنگسابی و خروجی فوق العاده

نمایش 2 دیدگاه
  ترک بک ها

  یک نظر بدهید