در مقالات کفسابی

(آخرین به روز رسانی این مطلب در 6 آذر 98 ) . اگر می خواهید انواع خدمات کفسابی را دریافت کنید، بد نیست که اطلاعاتی در مورد دستگاه کفسابی و انواع آن کسب کنید. دستگاه های کفسابی به سه دسته کلی تقسیم می شوند. هر کدام از این دسته ها خود دستگاه های مختلفی را شامل می شود که ویژگی های متفاوتی دارند و به آن ها خواهیم پرداخت. با ما در سایت شرکت صدف ساب همراه باشید…
دستگاه کف سابی به سه دسته اصلی تقسیم شده اند:

1- دستگاه ساب held-hand یا دستی
2- دستگاه ساب walk-behind
3- دستگاه‌ کف سابی Ride-on

در ادامه در مورد هر کدام از این دسته ها اطلاعاتی در اختیارتان قرار خواهیم داد:

دستگاه کف سابی

دستگاه‌ ساب Hand-held

همانطور که از اسم این نوع دستگاه مشخص است، به صورت دستی می توان از آن استفاده کرد. نسبت به سایر ماشین ها اندازه کوچک تری دارد. این نوع از دستگاه های کف سابی در فضایی با وسعت کم و کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.
و برای صاف کردن ناهمواری های موجود بر روی سطوح کفپوش است. اندازه این دستگاه به کفساب قدرت مانور بیشتری می دهد تا بتواند نقاط گوشه و سایر نقاط غیر قابل دسترس را بادقت بالایی کفسابی کند.
قطر عملیاتی این دستگاه‌ معمولا 10-12 سانتیمتر و یا 17-22 سانتیمتر است.

دستگاه‌ ساب walk-behind

این مدل رایج ترین نوع دستگاه می باشد و برای فضاهای بزرگتر طراحی شده است . می تواند رنگ، اپوکسی، چسب کاشی و هر سطحی را با سرعت خیلی بالاتری حذف کند.
از این دستگاه در ساختمان های مسکونی و تجاری و… برای کارهای کفسابی استفاده می کنند. این نوع از دستگاه ها ممکن است از برق تک فاز یا برق سه فاز استفاده کنند که در ادامه و بخشی جداگانه به تفاوت این دو نوع نیز می پردازیم.

دستگاه‌ کف سابی Ride-on

احتمالا این نوع از ماشین های کفسابی را در پاساژ ها و فروشگاه های بزرگ دیده اید. برای استفاده از این ماشین فرد بر روی دستگاه نشسته و به وسیله فرمان آن را کنترل می کند. این دستگاه ساب برای لایه برداری سطوح کف در مراکز تجاری، نمایشگاهها ،انبارها، مراکز خرید و محیط های صنعتی مناسب می باشد. استفاده از این دستگاه در کفسابی موجب صیقلی و صاف شدن سطح کف شده و عملیات کف سابی را بر روی سطح قطر 1.5 متر انجام می دهد.

همان طور که می دانید برای کف سابی محیط های بزرگتر از دستگاه کف ساب بزرگ استفاده می شود. تا سرعت عملیات بیشتر گردد. این دستگاه برای تمیز کردن و پاک کردن لکه های سطحی و شست و شو نیز استفاده می شود.

ویدیو آشنایی با طرز کار هر سه نوع این ماشین ها

این ویدیو بیشتر برای آشنایی شما عزیزان با نحوه کار این سه نوع دستگاه گردآوری شده است. در این ویدیو به صورت جداگانه هر دستگاه نشان داده شده است. دستگاه اول دستگاه دستی ، دستگاه دوم دستگاه‌ ساب walk-behind است. و در آخر نیز یک دستگاه ساب و فرچه شویی Ride-on نشان داده شده است.

شما می توانید ویدئو های بیشتر و اطلاعات لازم در زمینه کفسابی را در قسمت مقالات کفسابی سایت رسمی ما ببینید.

برق مصرفی دستگاه های کفسابی

دستگاه های کفسابی بسته به نوع کاربرد و اندازه آن، از دو نوع برق تک فاز و سه فاز استفاده می کنند.

دستگاه های کفسابی ۳ فاز :

کیفیت کار و خروجی این دستگاه نسبت به دو نوع دیگر بسیار بهتر می باشد. همچنین سرعت عمل و انجام کار نیز بالاتر است. در کل این دستگاه از هر نظر از دو نوع دیگر قوی تر است. همچنین وزن بیشتری نیز دارد. در صورتی که در محل برق 3 فاز وجود داشت باشد ، بهترین گزینه استفاده از این دستگاه می باشد. ساختمان هایی که دارای آسانسور می باشند، برق سه فاز نیز دارند.

دستگاه های کفسابی تک فاز :

وزن این دستگاه ها معمولا حدود 70 کیلوگرم است. که نسبت به دستگاه های کفسابی مقدار وزن متوسطی دارند. همینطور از نظر قدرت و کیفیت ساب نیز در سطح متوسط قرار دارند. از این وسیله بیشتر برای محیط های با جرم و کثیفی اندک استفاده می شود. و یا در صورتی که برق سه فاز در ساختمان وجود نداشته باشد به ناچار از این وسیله استفاده می شود. البته خروجی کار با این دستگاه نیز می تواند بهترین کیفیت را داشته باشد. ولی از نظر زمانی وقت بیشتری نیاز دارند. تا مراحل کفسابی چندین بار تکرار شود.

دستگاه های ساب زنی دستی(استفاده از برق تک فاز) :

شکل ظاهری آن مشابه دریل است. با این فرق که پد ها و لقمه سنگ های کوچکی بر روی آن قرار دارد تا کفسابی را انجام شود. این ماشین سبک تر و کوچک تر از سایر ماشین های ساب سنگ است. همیشه قسمت هایی در ساختمان ها وجود دارد که امکان دسترسی دستگاه های بزرگ به آن ها وجود ندارد. در این جور مواقع از دستگاه های کوچک دستی استفاده می شود. مثلا گوشه و کنج دیوار ها و راه پله ها. برای دیوار های سنگی یر نیز مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین برای ساب زدن قسمت هایی استفاده می شود که دسترسی به دو دستگاه سه فاز و تک فاز وجود ندارد. از جمله این مناطق می توان به کناره دیوارها، راه پله ها و همچنین ساب زدن دیوارهای سنگی اشاره کرد.

آرشیو کامل دستگاه های کف سابی در مرکز صدف ساب

مرکز صدف ساب دارای تمامی انواع مختلف دستگاه های کفسابی می باشد. تا با استفاده از نقاط قوت چند دستگاه بهترین خروجی را ارائه دهد. همچنین داشتن تمامی انواع دستگاه ها باعث شده که بتوانیم تمامی درخواست های مشتریان را پاسخ دهیم و هر سنگ بسته به نوع آن با مناسب ترین دستگاه ساب زده شود. پروژه ها و نمونه کار های صدف ساب را در بخش نمونه کار ها بیابید.  راه های ارتباطی با ما را در بخش ارتباط با مرکز صدفساب بیابید.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید