در مقالات کفسابی

بهترین زمان نماشویی

اگر مدتی است که به سیاهی ساختمان مسکونی یا تجاری خود پی برده اید! و به دنبال زمان مناسب برای انجام نماشویی هستید. با ما همراه باشید تا بهترین زمان برای نماشویی را بیابید. برای این که بهترین زمان را مشخص کنید باید عوامل به وجود آورنده این مشکل را بشناسید.

علت سیاه و کدر شدن سطوح چیست؟

احتمالا اولین پاسخی که به ذهن شما میرسد خاک و گرد وغبار است. البته این جواب درست است اما همه آلودگی تقصیر گرد و خاک نیست. دود حاصل از ترافیک و دود های صنعتی از مهم ترین عوامل آلودگی نمای ساختمانتان است. مخصوصا اگر در مرکز شهر های بزرگ باشید. در شهر های بزرگ این عامل مهم ترین عامل آلودگی هستند.

باران اسیدی دیگر مقصر آلودگی دیوار های شما

باران های اسیدی علاوه بر آلودگی باعث خورده شدن سطح نما و آسیب های شیمیایی نیز می شوند. این نوع باران ها باعث می شوند تا سرب و سایر آلاینده های هوا به سطوح ناهموار مثل دیوار ساختمان شما بچسبد.

باران چه اسیدی باشد و چه غیر اسیدی باعث کثیفی دیوار ها میشود.

اتوموبیل بعد از بارندگی به شست و شو نیاز دارد. ساختمان هم همینطور! البته که بعد از هر بارندگی نمی توان نمای ساختمان را شست ولی معمولا سالی یک بار انجام نماشویی زیبایی ساختمان را برمی گرداند.

اکنون می توان بهترین زمان نماشویی را یافت

حالا که عوامل سیاه و کدر شدن سطح را شناختید می توانید بهترین زمان برای نماشویی را پیداکنید. همانطور که اشاره کردیم دود و آلودگی هوا از مهم ترین عوامل است. استفاده از وسایل نقلیه و همچنین کار کارخانه ها در تمام سال تقریبا برابر است. اما نکته مهمی وجود دارد. و آن هم پدیده وارونگی هواست. در هوای سرد واروگی ها رخ می دهد. به این معنی که آلودگی های هوا در ارتفاع پایین خواهد ماند . اگر دقت کرده باشید شاخص های نشان دهنده آلودگی هوا هم در فصل های سرد سال بسیار بیشتر هستند. پس با توجه به این مورد ، بهترین زمان برای نماشویی اواخر فصل زمستان است.

بهترین زمان نماشویی

اما بیایید عوامل دیگر در تعیین بهترین زمان نماشویی را هم بررسی کنیم

باران ها و باران های اسیدی. بسته به این که در کدام شهر زندگی می کنید میزان باران ها و زمان اوج بارندگی میتواند متفاوت باشد. اما می توان به طور کلی بیان کرد که بارندگی ها و مخصوصا باران های اسیدی بیشتر در فصل زمستان اتفاق می افتد. بنابراین بنظر می رسد که باز هم اواخر زمستان بهترین زمان نماشویی است.

رسم خانه تکانی روز های اخر سال و تاثیر آن در انتخاب بهترین زمان نماشویی

همه شما عزیزان با این رسم زیبا آشنایی دارید! بنظر میرسد اسفند ماه بهترین زمان نماشویی است. تا  در کنار خانه تکانی داخل خانه و حذف تمامی گرد و خاک ها، نمای بیرونی خانه را هم خانه تکانی کنید. البته باید حواستان به هماهنگی تمامی کار ها باشد تا خانه تکانی و نماتکانی به موقع تمام شود.

نماشویی هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟

حالا که بهترین زمان نماشویی را یافتیم. باید فاصله زمانی بین نماشویی ها را مشخص کنیم. این مسئله کاملا به محیط زندگی یا کار شما بستگی دارد. اگر در مرکز یک شهر بزرگ و آلوده هستید نیاز است که نماشویی حدودا هر 6 ماه یک بار انجام شود. البته باز هم نمی توان زمان دقیقی اعلام کرد. چون نوع سنگ بنا و جنس دیوار ها، رطوبت و … نیز تاثیر گذار هستد. اما به طور کلی باید بگوییم که اگرسیاهی و کدری بنا از خود بنا بیشتر به چشم آید زمان نماشویی فرارسیده است. که خود شما بیشتر از هر فرد دیگری می توانید این را تشخیص دهید.

اما این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر از نماشویی چشم پوشی کنید ، آلودگی ها علاوه بر نازیبایی ، باعث آسیب به سطح ساختمانتان نیز خواهد شد.

نماشویی انواع مختلفی دارد که هر کدام در کیفیت های مختلفی ارائه می شوند. برخی از متد های نماشویی می  توانند نما را تا مدت بیشتری تمیز نگه دارند. پس نوع نماشویی قبلی هم در تعیین زمان انجام نماشویی بعدی تاثیرگذار است.

به طور کلی نماشویی یک بار در سال توصیه می شود اما در نهایت این شما هستید که زمان انجام دوباره نماشویی را مشخص می کنید. ممنون از همراهی شما که تا انتهای این بخش همراه ما بودید. می توانید در انتهای این بخش نظرات خود را ثبت کنید.

کاربرد ساختمان فاصله زمانی بین نماشویی ها را مشخص می کند

نوع کاربرد ساختمان و بنا نیز در تعیین زمان نماشویی تاثیر دارد. مثلا ساختمان های مراسم های خاص ، رستوران ها و هتل ها و … باید همیشه تمیز و چشم نواز باشد. پس نیاز به نماشویی بیشتر می شود. اما ساختمان های مسکونی نسبت به این موارد کمتر نماشویی می شوند.

کدام مرکز نماشویی ؟

اگر بهترین زمان نماشویی را مناسب با شرایط خود انتخاب کردید. اکنون زمان انتخاب مرکز معتبر برای انجام نماشویی است. توجه داشته باشید که مرکز مورد نظرتان حتما معتبر باشد. تا خیالتان از بابت کیفیت خدمات، قیمت ، ضمانت و … راحت باشد. کادر خدمات نماشویی در مرکز کفسابی و نماشویی صدفساب ، تمامی امکانات و تجیزات امروزی انجام نماشویی را در اختیار دارد. و آماده ارائه تمامی متد های نماشویی به هموطنان به ویژه همشهریان عزیز در شهر تهران می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش نماشویی در سایت مراجعه کنید. و یا با شماره های 09190411934 و 09124153087 تماس بگیرید.  همچنین می توانید از طریق بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید