در مقالات کفسابی

حتما تا به حال کلمه کفسابی و اصطلاح خدمات کفسابی به گوش شما رسیده است. اما آیا دقیقا می دانید که کفسابی چیست ؟ و در چه مواردی از این خدمات استفاده می شود؟ ادامه این بخش را برای پاسخ به این سوال رایج کاربران اختصاص داده ایم.

در فرایند کفسابی، با استفاده از دستگاه های مخصوص کفسابی، لایه بسیار نازکی از سنگ کف سابیده می شود. اگر این کار توسط کف ساب حرفه ای و با تجربه انجام شود. و دستگاه های با شماره مناسب با سنگ را انتخاب نماید. و استادکار به تعداد دفعات کافی و مناسب کفسابی را انجام دهد، خروجی کار بسیار صیقلی و با کیفیت خواهد بود. کفسابی با این روش علاوه بر حذف پستی ها و بلندی های سطح، لایه رویی کهنه و معمولا آسیب دیده را حذف می کند و لایه جدیدی از سنگ را نمایان میکند. که این امر باعث نو شدن سنگ می شود.

به طور کلی نتیجه کفسابی به گونه است که تمامی نواقص سطح رویی سنگ را از بین می برد. حذف این نواقص و یک دست و صیقلی شدن سنگ باعث می شود که محیط بسیار مجلل و ارزشمند به چشم آید. و جلوه بی نظیری به پاساژ ها و فروشگاه ها و یا منازل سکونی و پارکینگ و ادارات می بخشد.

کفسابی چیست ؟ به زبان ساده

کفسابی یعنی لایه رویی سنگ صیقل داده شود. این کار باعث هم تراز شدن و یک دست و براق شدن سنگ می شود. پس از آن درز ها و ترک ها با رزین و سایر مواد پر می شود. سپس  با لقمه های کاملا ایتالیایی ساب پرداختی داده می شود. که با این پرداخت سنگ صاف تر براق تر میشود. سنگسابی برای هر جایی که کف آن، سنگ کاری شده نیاز است.

مشاهده فیلم فرایند کفسابی

شنیدم کی بود مانند دیدن! اگر می خواهید ببینید که کفسابی چیست و فرایند آن چگونه انجام می شود پیشنهاد می کنیم که فیلم یک دقیقه ای زیر را مشاهده نمایید. در این کلیپ یک دقیقه ای که توسط تیم صدفساب تهیه شده است، یکی از مراحل کفسابی با دستگاه مخصوص این کار نشان داده شده است. تا کاربران گرامی دید کلی از نحوه انجام کار داشته باشند.

البته این تمام مراحل نیست. شما می توانید در بخش مراحل کفسابی، با سایر مراحل و ترتیب انجام آن ها آشنا شوید. در انتهای این کلیپ نیز می توانید خروجی این کار را مشاهده نمایید. این کلیپ به گونه ای تهیه شده است که شما بتونید در یک قاب قبل و بعد از کفسابی را در کنار هم مشاهده نمایید.

کفسابی در تهران

همانطور که گفته شد با انجام کفسابی مشکلات و نواقص مختلف حذف می شود، باعث زیبایی محیط می گردد. مراحل شست و شو بسیار ساده تر شده و طول عمر مفید سنگ کف را افزایش می دهد. همه این موارد باعث شده که این فرایند طرفداران زیادی در سراسر دنیا داشته باشد. و بسیاری خواهان بهره مندی از این خدمات باشند. همین امر سبب رونق این حوزه گشته است. به گونه ای که امروزه دستگاه و مواد مورد نیاز بسیار پیشرفته تر شده. و تقریبا برای تمامی سنگ ها و محیط ها می توان دستگاه و مواد مناسب را یافت.

شما می توانید با تماس با شماره های این صفحه برای مشاوره رایگان کفسابی و یا انجام فرایند کفسابی در محل اقدام نمایید. و یا با مراجعه به صفحات دیگر از جمله کفسابی در تهران و سایر شهرستان ها، با خدمات این مرکز بیشتر آشنا شوید.

نکته مهم این است که : با توجه به تخصصی شدن دستگاه ها و مواد ، این فرایند باید حتما توسط استادکاران و با همکاری کارشناسان مربوطه انجام شود. تا این خدمات لوکس بهترین خروجی را برای مشتریان گرامی به ارمغان بیاورد.

سنگ سابی چیست؟

پس از این که به سوال کفسابی چیست پرداختیم، اینک درباره سنگ سابی توضیحاتی ارائه می دهیم: سنگ سابی نیز یکی دیگر از اصطلاحات رایج در امر کف سابی است. سنگ سابی در واقع همان کف سابی است که روی سنگ انجام می شود. اصطلاح کفسابی را ممکن است با اسم های مختلف سنگسابی و ساب زدن سنگ و … نیز شنیده باشید. که همه آن ها به همین حوزه مربوط هستند. سنگ سابی تقریبا روی تمامی سنگ ها که به عنوان سنگ فرش استفاده می شود، قابل اجرا است.

البته دستگاه ها ، مواد و تعداد دفعات انجام سنگ سابی به نوع سنگ بستگی دارد. و این کار، حرفه ی سنگ ساب است که تشخیص دهد برای هر نوع سنگ از چه دستگاه هایی استفاده شود و تعداد دفعات تکرار سنگ سابی تا رسیدن به نتیجه مطلوب چقدر است. از این رو پیشنهاد می کنیم که از مراکز خدمات کفسابی معتبر و متخصص برای کفسابی و سنگ سابی کمک بخواهید. و در مقابل کفسابی های ارزان قیمت و بی کیفیت که ممکن است به نوع سنگ فرش شما آسیب بزند تسلیم نشوید!

کفسابی چیست

سنگ سابی روی چه سنگ هایی قابل اجرا است؟

یکی از سوالات رایج کاربران این است که آیا کفسابی مناسب نوع و جنس سنگ کف مد نظر آن ها هست یا خیر. به طور کلی تر، سنگسابی برای چه نوع سنگ هایی قابل اجرا می باشد؟

از رایج ترین نوع سنگ ها که برای سنگ فرش کف ساختمان ها و پارکینگ و … استفاده می شود، می توان این سنگ ها را نام برد:

سنگ ها مصنوعی ، سنگ های چینی، سنگ ترارتن ، سنگ مرمریت ، سنگ خوی ، سنگ دهبید ، سنگ سیاه رگه دار طلایی و سفید ، انواع گرانیت ها ، سنگ صلصالی ، سنگ ریخته شده ، سنگ های لوکس و قیمتی و انواع موزاییک ها .
این سنگ ها را می توان با دستگاه های حرفه ای و متناسب با هرکدام کفسابی کرد. سرامیک ها قابل کفسابی نیستند. ولی با دستگاه های فرچه شویی قابل شست و شو می باشند. کفسابی کف های بتنی و لاشه سنگ ها با لقمه سنگ های الماسه اجرا می گردد.

کفساب کیست؟ اهمیت با تجربه و متخصص بودن فرد کفساب

یکی دیگر از اصطلاحات حوزه سنگ سابی و کف سابی ، کفساب است. کاملا مشخص است که کفساب فردی است که به وسیله دستگاه های ویژه و دانش ، مهارت و تجربه خود فرایند کفسابی را اجرا می نماید. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر کیفیت کفسابی ، کفساب است. با وجود دستگاه های متنوع و با کیفیت و ویژگی های متفاوت، و انواع مواد موجود برای این کار، این کفساب است که باید تشخیص دهد چه دستگاه و موادی برای سنگ مناسب است. تعداد دفعات کفسابی توسط استادکار و کفساب تعیین می شود که بر کیفیت کار بسیار تاثیر گذار است. کفساب متخصص باید توانایی تشخیص این که کفسابی از کدام قسمت محیط شروع شود را داشته باشد. در صورتی که ترتیب کفسابی به درستی انجام نگیرد، کیفیت خروجی کاهش می یابد.

آماده کردن پیش نیاز ها و شرایط برای انجام سنگ سابی

اکنون که متوجه شدیم که کفسابی چیست و به ضرورت آن پی بردیم. باید ببینیم که چه پیش نیازی برای انجام سنگ سابی و کف سابی لازم است:

1- تمامی لوازم و اشیا باید از محلی که قرار است ساب زده شود بیرون برده شود.

2-بهتر است در محیط برق سه فاز موجود باشد. دستگاه های مناسب با برق سه فاز بزرگتر بوده و سرعت انجام فرایند نیز بالا می رود. ساختمان ها و اماکن دارای آسانسور، برق سه فاز نیز دارا می باشند.

3-جارو و حذف ماسه و خاک از روی سطح.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید