در مقالات کفسابی

تمیز کردن شوره و سفیدک سرامیک و کاشی ها

( آخرین به روز رسانی در 9 بهمن 98) تمیز کردن و شست  شوی مرتب کاشی ها و مخصوصا سرامیک های آشپزخانه می تواند کاری سخت و دشوار باشد. مخصوصا هنگامی که بعد از انجام مراحل شست و شو باز هم کاشی ها و سرامیک ها به حد رضایت بخشی تمیز نشده باشند. معمولا اولین راه حل برای تمیز کردن شوره و سفیدک سرامیک و کاشی. تهیه مواد شوینده شیمیایی قوی از بازار می باشد. ولی قطعا با مشکلات استفاده زیاد از این مواد آشنایی دارید!

گاهی گاز های شیمیایی و بوی تند این مواد باعث سردرد و سرگیجه و سوزش گلو و… در افراد می شود. و نکته ناامید کننده این است که گاهی این مواد باعث آسیب به خود کاشی ها و سرامیک ها و مخصوصا دوغاب بین آن ها میشود.

در ادامه چند ترفند تمیز کردن شوره و سفیدک سرامیک ارائه می دهیم. در این ترفند ها از مواد طبیعی استفاده شده است. از شما دعوت می کنیم که تا ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تمیز کردن شوره سرامیک و استخر

استفاده از یک تکه لیمو ترش برای تمیز کردن شوره و سفیدک سرامیک

اولین روش برای کف سابی خانگی و شستن شوره و سفیدك روی کاشی و سرامیک استفاده از لیمو ترش است. با مالیدن یك تكه لیموترش یا دستمال آغشته به سركه روی سطح کاشی و سرامیک می توان آهک و شوره های ایجاد شده روی سرامیک ها را حذف کرد.

استفاده از واکس اتوموبیل!

واكس اتومبیل نیز تمیزكننده خوبی برای كاشی است. توجه داشته باشید که قبل از استفاده از این روش حتما واکس را در گوشه ای دور از دید روی سطح مورد نظر امتحان نمایید. در صورتی که واکس با نوع کاشی یا سرامیک شما سازگار بود ، آن را روی سطح مورد نظر بمالید. پیش از خشك شدن با دستمال نرم مالش دهید. سپس آن را از روی سطح پاک نمایید.

خودتان محلول شوینده بسازید!

مخلوط یك پیمانه آمونیاك، یك چهارم پیمانه جوش شیرین و یك دوم پیمانه سركه در یك سطل آب داغ. این مخلوط فرمول دیگری برای تمیز كردن سطح دیوارهای رنگ روغنی یا کاشی و سرامیک است. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از هر ماده شوینده ای . چه خانگی و چه موادی که از بیرون تهیه کرده اید. از تماس این مواد با چشم ها ،دست و … و همچنین تنفس گاز های خارج شده از آن خودداری نمایید.

تمیز کردن شوره و سفیدک سرامیک

پیشنهاد نویسنده: احتمالا به دیدن مطلب زیر هم علاقه دارید!

لینک به برق انداختن سرامیک

برق انداختن سرامیک با 6 محلول معجزه آسا. روی عکس بالا کلیک کنید…

حذف قطعی شوره های سرمیک ها با فرایند حرفه ای کفسابی

روش های بالا می توانند تا حدی این مشکل را حل نمایند. اما روش صددرصدی نیستند. چرا که سرامیک ها و کاشی ها به مرور زمان دچار ترک ها و درز های ریزی می شوند. که محل تجمع میکروب ها و یا آب و مواد دیگر شده. در نتیجه نمی توان با سشت و شو تمامی این درز ها را تمیز کرد. و حتی درصورت تمیزی تا بیشترین حد ممکن ، این درز ها دوباره محل مناسبی برای جمع شدن قارچ ها و باکتری هاست. و یا با درز آب و مواد دیگر دوباره سطح آهکی شده و یا تیره می گردد.

بهرین روش برای تمیز کردن شوره و سفیدک سرامیک به صورت قطعی استفاده از خدمات نوین کفسابی و شست و شوی سرامیک است. با کفسابی علاوه بر تمیزی، سطح صیقل داده شده و تا حد زیادی درز ها از بین خواهند رفت. همچنین با موادی مانند رزین و … تمامی درز ها گرفته خواهد شد. پس از انجام کفسابی به روش نانو ساب نیازی به شست و شوی پی در پی کف ساختمان نیست. چرا که در روش نانو ساب برای تمیز کردن شوره و سفیدک سنگ ها از مواد ضد آب استفاده می شود و آب در فتصله بین کاشی ها نفوذ نخواهد کرد.

شما می توانید از طریق بخش تماس با مرکز کفسابی صدفساب ، در هر یک از ساعات شبانه روز با این مرکز تماس گرفته. و از خدمات متنوع در زمینه کفسابی بهره مند شوید. و یا از مشاوره رایگان کفسابی استفاد کرده و از قیمت های هرکدام از متدها آگاه شوید. و یا با مراجعه حضوری و ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید